טיפול להשתלת שיניים אצל רופא שיניים

השתלת שתל דנטלי בפה

במידה ויש לכם צורך בהשתלת שיניים, כדאי שתדעו שהטיפול אינו מאיים, אלא מוכר ונפוץ ביותר, בעל יתרונות מהותיים במיוחד בימינו – לאור התפתחות הטכנולוגיה והרפואה בכלל, והשתלות השיניים בפרט.

לטובת שיקום הפה, ישנו טיפול של השתלות שיניים אשר מחליפים בו את השיניים הרגילות במלאכותיות – כלומר בשתלים דנטליים. הטיפול יכול להתאים בדרך כלל למבוגרים שסובלים מנשירת שיניים, או שהשיניים שלהם ספגו פגיעה פיזית או נעקרו. הבעיה גוררת כאבים בעת הלעיסה ואף לפעמים בושה לחייך בטבעיות מול אנשים אחרים.

ישנם שיקולים רפואיים לביצוע השתלת השיניים, ולפעמים גם שיקולים אסתטיים. חשוב לציין שלפני הטיפול כל מועמד חייב לגשת לרופא שיניים מומחה להשתלות עבור בדיקת התאמה לטיפול (מבחינת מצב השיניים ומבנה הלסת). אם המועמד נמצא מתאים לסוג זה של טיפול, יתוכנן הטיפול המתאים ספציפית למצבו.

 

על השתלת שיניים – השתלים ומהלך הטיפול

השתלת שתל דנטלי בפה

השתלים הדנטליים הם שיניים מלאכותיות אשר נראות כמו שיניים רגילות. יש לשתלים עמידות ויציבות לאורך זמן ממושך, ומבריגים אותם לחניכיים של המטופל. החלקים המרכזיים של השתלים כוללים בורג המחובר לעצמות הלסת (עשוי מחומר חזק, לרוב מטיטניום). המבנה יורכב על הבורג על ידי הדבקה / הברגה, ומוסיפים על המבנה את השן המלאכותית (הכתר).

בטיפול עצמו מחדירים את השתל, כשיש הרדמה מקומית של האזור ומחדירים את הבורג באמצעות קדיחה. יש קליטה של השתלים בחניכיים כעבור חודשים ספורים ולאחר מכן מלבישים את הכיסוי הזמני ע"ג הבורג עד החלמת האזור. ביצוע הוצאת הכיסוי הזמני נעשה על ידי רופא שיניים. הוא גם מודד את השתל כדי לקבוע מה יהיה העיצוב של הכתר הזמני אשר יוחלף בבוא העת לכתר קבוע.

במשך הטיפול, המטופל לא יחוש תחושת כאב מפני שישנה הרדמה מקומית. אולם, ישנם שלבים מתקדמים שבהם הוא עלול להרגיש נפיחויות וכאבים. בעת החלמתו, המטופל יכול להיתקל בקושי ללעוס, אבל הבעיה תעלם כליל במשך הזמן.

 

התקדמות בתחום השתלות השיניים – והיתרונות לטיפול בימינו

במשך השנים גברה המודעות להשתלות השיניים, והטיפול הפך לשכיח יותר. משנות ה- 40 שבהן הומצאו השתלים, התחום התפתח מאוד, כמו גם הרפואה והטכנולוגיה. ניתן ליהנות בימינו מיתרונות בולטים לביצוע השתלות שיניים:

  • למטופל יש אופציה להיות תחת הרדמה כללית בניתוח במידה והוא סובל מחרדה.
  • ישנה עמידות רבה לשתלים. ההשתלה חוסכת כאבים וטיפולים שונים מפני שהיא מחזיקה מעמד הרבה שנים.
  • מחקרים מראים שיש כ- 95% סיכויי הצלחה לטיפול השתלת שיניים.
  • קיימת אפשרות לטיפול אחד גדול הכולל השתלת מספר שיניים יחדיו.
  • המטופל יכול לבחור בתנאים נוחים לתשלום, כמו גם תשלום חודשי קבוע.
  • הודות למגוון הרופאים והמרפאות, בימינו אפשר לבחור בטיפול השתלת שיניים איכותי ומקצועי גם במחיר סביר.

 

אם אתם מעוניינים בהשתלת שיניים, הדבר הראשון הוא לגשת לבדיקה אצל רופא שיניים ולראות האם יש התאמה לטיפול מסוג זה. ניתן לפתור את הבעיה מכיוון שהטיפול מוצלח והשתלים מחזיקים מעמד שנים ארוכות.

למידע ופרטים נוספים: http://www.dentalguide.co.il/%d7%94%d7%a9%d7%aa%d7%9c%d7%aa-%d7%a9%d7%99%d7%a0%d7%99%d7%99%d7%9d/


כתבות שכיף לקרוא - TTR