מהן הדרכים להשגת הלוואה לעסק קטן?

השגת הלוואות לעסקים קטנים

מומחה בגיוס אשראי והלוואות מספר בהרחבה על סוגי הלוואות לעסקים קטנים. אין זה משנה האם מדובר בעסק חדש או עסק ישן. עסקים קטנים לא מחזיקים בהון עצמי גבוה שמעניק להם יציבות כלכלית. אבדן לקוחות, קבלת החלטות שגויות או כניסת מתחרה חדש לתחום עלולים לערער את מצבו הכלכלי של העסק. עסקים קטנים נקלעים לבעיות של תזרים מזומנים לעתים קרובות. בכדי לפתור את הבעיה מבלי למכור נכסים או לפטר עובדים אפשר להיעזר בהלוואות לעסקים.

הלוואות לעסקים קטנים מיועדות בדיוק לאותם מצבים בהם בעל העסק זקוק למימון למטרת הצלחת העסק או הרחבת הפעילות. קשה להאמין עד כמה קל לקבל כיום הלוואות לעסקים ולמצוא פתרונות מימון חוץ בנקאיים. חשיבה מחוץ לקופסה תגלה כי הבנק הוא אינו גורם המימון היחידי. בעבור רוב בעלי העסקים הפנייה אל הבנק בבקשת הלוואה ברורה לחלוטין. הם לא מעלים על דעתם את האפשרות כי קיים פתרון טוב יותר.

הלוואות לעסקים בבנקים השגת הלוואות לעסקים קטנים

הבנקים אכן מציעים הלוואות, אשראי ופתרונות מימון לבעלי עסקים. אך תנאי ההלוואה ומסלולי הריבית שקובעים הבנקים אינם תמיד הטובים ביותר. בעלי העסקים סבורים כי בסניף הבנק בו הם מנהלים את החשבון העסקי יוכלו לקבל יחס אישי ותנאים טובים יותר. ברוב המקרים הם טועים. השוואת מחירים מהירה מגלה כי הלוואות לעסקים קטנים מקרנות ממשלתיות, או פנייה לגופים פיננסיים חוץ בנקאיים תביא עמה הצעות טובות יותר.

כיצד מקבלים הלוואה?

ראשית חשוב לציין כי כל הלוואה שנוטלים יש גם להחזיר עם אחוזי ריבית. רגע לפני שחותמים על המסמכים בפזיזות יש לבחון היטב את היכולת הכלכלית של העסק, את סכום ההחזר החודשי ואת תהליך ההבראה. ללא תכנית עסקית מפורטת שמסבירה כיצד יוכל בעל העסק לשאת בהחזר ההלוואה, לא ניתן יהיה לקבל אישור להלוואה.

חשוב להבין כי כל גוף פיננסי שמציע הלוואות לעסקים עושה זאת מתוך מטרת רווח. ללא נתונים כספיים שמעידים על יכולת לשקם את העסק ולייצב אותו מבחינה כלכלית, איש לא יאשר את ההלוואה. תכנית עסקית מקצועית היא הצעד הראשון בדרך אל אישור ההלוואה. אל התכנית חשוב לצרף גם מסמכים שמעידים על מצבו הכלכלי של העסק, נכסים שנמצאים בבעלותו והיסטוריה כלכלית.

להרכבת תיק המסמכים ניתן לפנות ליועץ פיננסי או יועץ ארגוני. הייעוץ המקצועי מסייע לבעל העסק לאתר במהרה את הצעדים הדרושים להחלמת העסק ועלייה על המסלול המהיר להצלחה. כל הלוואה גדולה או קטנה היא החלטה לא פשוטה, הקפידו לשקול היטב את כל היתרונות והחסרונות ותוכלו לזהות במהרה את הבחירה הנכונה.


כתבות שכיף לקרוא - TTR