מה לבדוק לפני שמזמינים מדבירים?

בחירת מדבירים

אנחנו חולקים את כדור הארץ עם עוד אינספור מינים של בעלי חיים, שלכל אחד מהם תפקיד במארג החיים שנרקם כאן. מצד שני, לא את כולם אנחנו רוצים קרובים אלינו – את הנמלים, הג'וקים, הפרעושים, היתושים, היונים, העכברים, הדבורים והנחשים מן הסתם נבקש להרחיק מהבתים שלנו, ולשם כך חשוב לדעת מה כדאי לבדוק לפני שמזמינים שירות הדברה.

רישיון

הדברה מכל סוג שהוא מחייבת רישיון (בדקו האם למדביר שלכם יש רישיון הדברה). מי שמפקח על התחום הוא המשרד להגנת הסביבה, וישנם 4 סוגי רישיונות: רישיון להדברת מכרסמים, רישיון להדברת חרקים ושני סוגים של היתרי איוד (מוגבל ולא מוגבל).

בכל מקרה הדבר הראשון שחובה לבדוק כשיוצרים קשר עם מדביר הוא קיומן של רישיון שמתאים לפעולה המבוקשת מבחינתכם. כמובן שאין סיבה להתבייש וכדאי לבקש לראות את המסמך בפועל. לאנשי המקצוע הרציניים והאחראיים ישנו רישיון תקף והם לא יהססו להציג אותו בפניכם – ולמעשה אף יעריכו אתכם על הרצינות והקפדה לא לעבוד עם חאפרים.

אחריות

כשמחפשים מדבירים כדאי לתת עדיפות לאותם אנשי מקצוע שמעניקים אחריות על העבודה. כל מדביר מקצועי מוכן להתחייב על פרק זמן מסוים שבו הבית שלכם יהיה חופשי ממזיקים – ולהתחייבות הזו יש כמובן תפקיד נכבד בשקט הנפשי שלכם. בכל מקרה כדאי לקחת בחשבון שגם סוג המזיקים שמהם אתם רוצים להיפטר משפיע על תקופת האחריות.

ניסיון

מומלץ לשאול כל מדביר מהו הניסיון הספציפי שלו במתן השירות המבוקש מבחינתכם. אם למשל המטרה היא הרחקת יונים כדאי כמובן למצוא מישהו שכבר ביצע פעולה זו בבתים רבים ולאו דווקא מישהו שצבר ניסיון בהדברת טרמיטים.

למרכיב זה יש השפעה רבה על רמת השירות שתקבלו, מפני שרק עבודה בשטח במשך שנים רבות ועם מגוון רחב של לקוחות מאפשרת מציאת פתרון אופטימלי לכל בעיה.

חומרים

חומרי הדברה עלולים להזיק לא רק לאותם חרקים שאנחנו רוצים לסלק מהבית אלא גם לבני האדם ולחיות המחמד. בהתאם נדרשת זהירות רבה. ישנם חומרים מתקדמים ובטוחים יותר, ועוד המלצה היא להעדיף חברות הדברה שמשתמשות בחומרים ידידותיים לסביבה כדי לא לפגוע שלא לצורך בכדור הארץ (במידת האפשר כדאי גם להעדיף אופציות שלא פוגעות בבעלי החיים – למשל לכידת עכברים ושחרורם בטבע במקום שימוש ברעל).

זמינות

נוכחות של חרקים מזיקים ושאר אורחים לא רצויים היא מסוג הבעיות שאנחנו רוצים לפתור באופן מידי. למעשה גם כשההדברה נעשית כצעד מונע, כדאי להעדיף אנשי מקצוע זמינים.

בהתאם קודם כל בחרו אזור שירות להדברה שרלוונטי למקום המגורים שלכם והתמקדו בחיפושים בו.

מחיר

אחרי שסיננתם את אנשי המקצוע שרחוקים מכם, את אלה שמשתמשים בחומרים מסוכנים, את אלה שלא מעניקים אחריות ואת אלה שאין להם ניסיון או רישיון, אפשר לבצע השוואת מחירים.

בהקשר זה כדאי לזכור שלשאלה מאיפה להזמין מדביר יש תשובה טובה מאוד: מפורטל מקצועי בתחום או מאתר שמאגד חברות רבות, כך שהשוואת המחירים מתבצעת בקלות וביעילות.


כתבות שכיף לקרוא - TTR