מספר נקודות שחשוב לדעת לגבי פתיחת עוסק זעיר

בעבר מסלול החיים היה הרבה יותר פשוט וברור, אנשים סיימו תיכון, הלכו לצבא ולאחר מכן הלכו לעבוד באחת החברות הגדולות במשק. היום המצב כבר לא כזה פשוט, ואנשים מבינים ששווה להם להשקיע בקריירה עצמאית על מנת לא להפוך לנמלי עבודה שעובדות מהבוקר עד הערב רק כדי לסגור את המינוס.

היכולת להתקדם ולהתפתח בתור שכיר מצומצמת מאוד, ורוב האנשים פשוט נשאבים למעגל הזה של עבודה ובית רק כדי לשלם על האוטו והמשכנתא שלהם. לכן אין זה מפליא כי אנשים רבים מתחילים לחקור את האופציה להפוך לעצמאיים ולשלוט בגורלם בכוחות עצמם. פתיחת עוסק זעיר הוא הצעד הראשון בתהליך אל החופש והחירות של להיות אדון לעצמך ולקבוע לעצמך את הלו"ז. עם זאת, חשוב להבהיר כי לחופש הזה יש מחיר של סיכון כלכלי, כבר אין לכם משכורת מסודרת בסוף החודש וגודל ההכנסה שלכם תלוי אך ורק בכם.

טיפים ועצות לצורך פתיחת עוסק פטור

עוסק זעיר בישראל

פתיחת עוסק זעיר או עוסק פטור, מתאים לכל עצמאי שגובה הכנסותיו המשוערות בשנה אינו עולה על 99,006 ₪, נכון לשנת 2016. לעומת עוסק מורשה שמוציא חשבוניות ללקוחותיו וגובה מהם מע"מ, עוסק פטור , כשמו כן הוא, פטור מגביית מע"מ ולכן אינו יכול גם להתקזז על המע"מ של הוצאותיו. היתרון העיקרי של פתיחת עוסק פטור הוא היכולת להציע מחיר נמוך יחסית ללקוחות, בשל הפטור מהמע"מ. מצד שני, עוסק פטור נחשב פעמים רבות לעסק קטן ופחות רציני, ולכן חברות גדולות לא תמיד מוכנות לעבוד איתו. על מנת לפתוח תיק עוסק פטור / זעיר, יש צורך לגשת פיזית למשרדי המע"מ המקומיים ולמלא את הטופס המתאים. לאחר מכן, יש לגשת למס הכנסה ולפתוח תיק עוסק פטור.

אל תשכחו לפתוח תיק בביטוח לאומי, על מנת למנוע אי נעימות בהמשך. ברמה העקרונית אין בעיה לפתוח את התיק ולהתנהל מול רשויות המס באופן עצמאי, אך קחו בחשבון שהדבר כרוך בלא מעט כאב ראש. מומלץ להיעזר ברואה חשבון או יועץ מס, על מנת לקבל מענה וייעוץ לכל שאלה שלא תצוץ.

לסיכום, פתיחת תיק עוסק זעיר / פטור הוא צעד משמעותי בחיים המקצועיים שלכם, כמו גם הצעד הראשון אל החופש. אך שימו לב שיש מספר דברים שחשוב להקפיד עליהם, בכל הקשור להתנהלות מול רשויות המס. התנהלות לא נכונה עלולה לגרור חובות וקנסות, לכן מומלץ להיעזר בשירותיו של איש מקצוע שיוכל לסייע לכם.


כתבות שכיף לקרוא - TTR