איך מתבצעת הובלת פסנתר?

הובלה

נגינה על פסנתר היא תחביב שמשותף לישראלים רבים. בהתאם גם הובלה של כלי נגינה זה היא שירות מבוקש, כשבחלק מהמקרים השינוע הוא מהחנות אל הלקוח ובמקרים אחרים מדובר על אדם שעובר דירה ומן הסתם לוקח איתו את הפריט היקר. פסנתר הוא כלי גדול – הגובה שלו הוא בדרך כלל בין מטר ל-1.3 מ', האורך יכול להגיע גם ליותר מ-2 מ' ובעצם גם פסנתר כנף קטן יחסית הוא ברוחב של כ-185 ס"מ – וגם רגיש מאוד, ולכן ההובלה חייבת להיות מקצועית במיוחד.

הובלת פסנתרים – רק עם אנשי מקצוע מנוסים

אם יש לכם פסנתר ואתם לא רוצים להמר (וכשיש פסנתר, ממש לא כדאי להמר) – את ההובלה שלו חובה להפקיד רק בידיים הכי מקצועיות שיש, ולא פחות חשוב, כאלה שכבר צברו ניסיון בהובלת פסנתרים. ניסיון כללי בהובלות לא עוזר: הובלת פסנתר מחייבת תשומת לב לפרטים רבים ומי שלא השלים בהצלחה העברה של פסנתרים – גם עומדים וגם פסנתרי כנף – ממקום למקום לא תמיד ידע על מה לשים דגש ואיך לא לגרום נזק לכלי הרגיש.

הובלה של פסנתר – לא בלי הכנה קפדנית ותוכנית מפורטת

התשובה לשאלה איך מובילים פסנתר היא בזהירות, ועם תכנון מדויק ומוקפד. חשוב מאוד לעטוף את כלי הנגינה עם שמיכה עבה או ניילון קשיח (ולפעמים גם נייר גלי) כדי להגן עליו בדרך, ולהציב אותו במשאית בצורה כזו שלא ייגרם לו שום נזק גם אם הכביש משובש, יש במפרים וכו'. בחלק מהמקרים המובילים מפרקים את הרגליים של הפסנתר כדי להבטיח מקסימום יציבות ולעזור לו לעבור בכל מקום עם מינימום סיכון לפגיעה.

התוכניות המפורטות כוללות כמובן גם את מציאת הדרך הטובה ביותר מהמקום הנוכחי של הפסנתר עד למשאית ומהמשאית עד למקום החדש (אגב, חשוב מאוד לפנות את המקום הזה ולהבטיח גישה חופשית אליו כדי שהמובילים יוכלו להציב אותו בדיוק במקום הרצוי מבחינתכם).

הובלת פסנתר בחברות מקצועיות מתבצעת תמיד על-ידי מספר מובילים שעובדים בשיתוף פעולה ומגנים על כלי הנגינה מכל הצדדים שלו.

מתי צריך הובלה עם מנוף?

איך מובילים פסנתר לדירה בבניין ישן עם חדר מדרגות צר וכשאין מעלית גדולה מספיק? עם מנוף. הובלת פסנתרים עם מנוף היא הפתרון גם כשהדירה שממנה מעבירים את כלי הנגינה היקר נמצאת בבניין מהסוג הנ"ל. השימוש במנוף מייקר את ההובלה, אבל גם כך תוכלו למצוא מובילים הגונים שיספקו לכם הצעת מחיר סבירה. חשוב לוודא שמדובר באנשי מקצוע עם ניסיון ספציפי בהובלות בעזרת מנוף – מי שלא מיומן בפעולות מהסוג הזה עלול לגרום נזק משמעותי גם לפריטים שאותם מובילים, במקרה זה הפסנתר, וגם לדירה שלכם.

אל תשכחו לבדוק אם לחברת ההובלה יש ביטוח

גם כשמזמינים חברה מקצועית ועם ניסיון עשיר בכל סוגי ההובלות כולל הובלת פסנתרים עם מנוף עדיין יש סיכון מסוים – בגלל גורמים שלא בשליטתכם ולא בשליטת המובילים. לכן כדאי לוודא שלחברה יש ביטוח מתאים, כך שלפחות מבחינה כספית תקבלו פיצוי על הנזק.


כתבות שכיף לקרוא - TTR