הלוואות למימון הון חוזר – אוויר לנשימה לעסק

מימון להצלת העסק

על קצה המזלג – בעיות מימון של עסקים ואפשרויות לפתרון

מכיוון שבעיה זו נפוצה ומוכרת כל כך בעולם הפיננסי, נוצר פיתרון ייעודי למצב – הלוואות אשר מיועדות בראש ובראשונה למה שמוגדר כ"צרכי הון חוזר". מדובר כאמור בצרכיו הפיננסים המיידיים והשוטפים של העסק. ניהול עסק ושמירתו בחיים אינה עניין פשוט או טריוויאלי עבור אף עסק – קטן כגדול, מצליח ככושל. לנהל את העניינים הכספיים, השיווקיים והאסטרטגיים של עסק זה משימה קשה ביותר, כאשר מאז מתמיד התמודדו בני האדם עם משימה זו.

אחת הבעיות הגדולות ביותר העומדות בבסיסו של כל עסק כמעט היא בעיית ההון החוזר. הון חוזר הוא ההון הנדרש למימון הפעילות השוטפת של העסק, ההון שצריך בעל העסק שיהיה לו זמין, על מנת שיוכל לבצע תשלומים שוטפים אשר מחזיקים למעשה את העסק בחיים. הוצאות אלו יכולות להיות משכורות לעובדים, תשלומים שוטפים לספקים וכד'. למעשה, גם עסקים רבים אשר לכאורה מצליחים ומקבים הזמנות רבות מצד לקוחות לפעמים ממש קורסים ומתמוטטים בגלל בעיות של הון חוזר. המצב הזה הוא לכאורה אבסורדי – גם עסק מצליח, אשר השיג את מטרותיו העיקריות של רכישת לקוחות וצבירת הזמנות עבודה בהיקפים גדולים, עשוי למצוא עצמו בסכנת התמוטטות פשוט בעקבות בעיות תזרים – לבעלים אין כיום מספיק מזומן בכיס על מנת להחזיק את העסק חי עד שייכנסו אותם תקבולים מן הלקוחות.

מכיוון שבעיה זו נפוצה ומוכרת כל כך בעולם הפיננסי, נוצר פיתרון ייעודי למצב – הלוואות אשר מיועדות בראש ובראשונה למה שמוגדר כ"צרכי הון חוזר". מדובר כאמור בצרכיו הפיננסים המיידיים והשוטפים של העסק, אשר יחזיקו אותו חי עד שיקבל את הכסף מן הלקוחות שלו. הלוואות למימון הון חוזר נותנות לבעל העסק מרווח נשימה מסוים, ומאפשרות לו אף להתחייב בפני לקוחות נוספים על הסכמי עבודה גדולים ממה שיכול היה להתחייב לפני כן. מימון הלוואות

הלוואות למימון הון חוזר הן דבר שמומלץ לכל בעל עסק לשקול במידה והעסק שלו נקלע למצוקה תקציבית. מדובר בהלוואות לגיטימיות אשר בניגוד לדעה הרווחת לגבי הלוואות, אינה סתם כובלת את העסק בהתחייבויות גדולות למשך שנים קדימה. להיפך – הלוואה להון חוזר היא משהו שיכול לגרום לעסק לזנק קדימה ולצמוח במהרה. פתירת בעיית המימון הזמני וגישור על פער האשראי בין התקבולים המתקבלים מלקוחות לתשלומים היוצאים לספקים היא צעד חשוב בחייו של כל עסק מתחיל, וגם של עסקים וותיקים ומנוסים.

למידע נוסף בנושא בקרו באתר הבא


כתבות שכיף לקרוא - TTR