כל מה שרציתם לדעת על קריאטין

קריאטין

העובדה שקריאטין עובד ויכול לתרום רבות כבר ידועה בקרב מתאמנים רבים, מדענים ואפילו המשווקים של המוצרים השונים אשר נמצאים בשוק. קריאטין אשר מהווה בעצם חומצת אמינו אשר נמצאת בעיקר בחוליות הגוף שלנו.

קריאטין לרוב מגיע בצורת אבקה בטעמים לערבוב עם נוזלים, אשר מגבירה את היכולת של הגוף לייצר אנרגיה במהירות. ככל שיש לכם יותר אנרגיה זמינה, כך תוכלו להתאמן בעצימות גדולה יותר ובאופן תכוף יותר, מה שיוביל לתוצאות מהירות.

מחקרים מראים כי הארכת הסט בעוד הרמה או שניים או הוספה של משקולת תעזור לשרירים לגדול ולהתחזק בצורה טובה ביותר. בנוסף, הוכח כי הקריאטין הוא אפקטיבי במיוחד עבור אימונים בעצימות גבוהה ופעילויות מאתגרות. הדבר כולל אימוני משקולות ותחומי ספורט אשר דורשים פרצי אנרגיה כמו ספרינטים, כדורגל וכדורסל.

כאשר אתם נמצאים בתחילת הדרך של צריכה קבועה של קריאטין, תוכלו לראות עלייה במשקל בין קילו לשניים בשבוע הראשון אשר יהיה מורכב ממים, ולאחר מכן צמיחה של מסת השרירים בהתאם לקצב הפעילות הגופנית שאתם עושים.

שימו לב כי אבקת קריאטין לספורטאים של טבע קסטל תוכל לעזור ולתרום להתפתחות הנכונה של השרירים רק במידה ואתם מתאמנים בהתאם, מכיוון שאם לא תבצעו פעילות בזמן שאתם צורכים את האבקה משקל המים בגוף תעלה ללא תועלת רבה.

במידה וחשבתם שהקריאטין יכול לפגוע לכם בפעילות הכליות, תוכלו להיות רגועים מכיוון שאם אתם בריאים ואין לכם בעיה כלשהי בכליות אין זה מסוכן כלל. קריאטין מונוהידראט הוא אחד מתוספי התזונה הכי נחקרים בעולם, ועדיין לא קם המחקר אשר קבע כי ישנה סכנה כלשהי לשימוש.

אמנם נעשו המון מחקרים בנושא הקריאטין, אך לא התבצעו הרבה כאלה אשר בחנו את השימוש בקרב נערים צעירים אשר עדיין לא הגיעו לגיל 18, ולכן לא מומלץ להשתמש באבקות לפני שתגיעו לגיל המתאים.

אולם, במידה שאתם מסוגלים לקבל את כל הערכים התזונתיים ולגדול בהתאם לאימונים ללא שימוש בקריאטין מומלץ, אין סיבה ממשית להשתמש בו. המומחים מציעים לנסות את השימוש באבקה לפרק זמן של מספר שבועות כדי להיווכח בתוצאות, ובמקרה ולא תראו שיפור ניכר תפסיקו את הצריכה. האבקות עובדות על כל אדם בצורה שונה ולכן אין אפשרות לדעת בבטחה כיצד האבקה תשפיע מראש.

ישנם אנשים אשר גופם לא מגיב לקריאטין, ולרוב מדובר בעניין גנטי תורשתי. תוכלו לראות את האפקט אחרי שבוע, אם קצב האימון שלכם השתפר ועלה, אזי האבקה עובדת ותוכל לעזור לכם רבות.


כתבות שכיף לקרוא - TTR