מכסחת דשא חשמלית או רובוטית?

מכסחת דשא רובוטית או חשמלית

טיפול בגינה בבית פרטי מצריכה מאתנו לא מעט עבודות תחזוקה. לצערנו, כיסוח הדשא – אשר נחשבת למשימה עיקרית בתחזוקה השוטפת של הגינה, אינה משימה מהנה במיוחד ואף דורשת מאתנו השקעת זמן ומאמץ רבים. יצר הדחיינות משתלט עלינו ואנו רק מחפשים לדחות את העבודה בכיסוח הדשא בגינה ככל שנוכל. לצערנו, גם כשאיננו מכסחים אותו, הדשא עדיין גדל וכך גם עשבייה שאיננו רוצים בחברתה. לפעולת הכיסוח עצמה נשתמש כמובן במכסחת דשא, אך באיזו מהן?

סוגים שונים של מכסחות דשא:

לא נכנס כעת לעומק עם כל סוגי המכסחות הקיימות בשוק מכיוון שמאמר אחד לא יספיק לנו לדבר עבור זה. היום נרצה לדבר על 2 סוגים של מכסחות דשא: מכסחת דשא חשמלית ומכסחת דשא רובוטית.

מכסחת דשא חשמלית:

המכסחת החשמלית היא אותו כלי מוכר לרבים מאתנו, אשר כולל קופסת מתכת ו-4 גלגלים, שסך הכול מזכירה צב במקצת, ומגיעה בצבעים וגדלים שונים, כאשר לרוב המכסחת הגדולה יותר היא גם בעלת כוח עבודה גדול יותר, סכינים חזקות יותר ויכולות כיסוח משוכללות יותר. לאחורי המכסחת ישנו כבל אשר יש לחברו לחשמל כדי להפעיל את המכסחת. נעשה שימוש במכסחת זו באופן ידני, נכסח את הדשא כריאות ענינו, נרוקן את הדשא שבשק האחורי של המכסחת ונחזירה למקום עד לפעם הבאה.

מכסחת דשא רובוטית או חשמלית

מכסחת דשא רובוטית:

המכסחת הרובוטית היא פיתוח חדשני ומתקדם של השנים האחרונות, שבהם אנו הופכים את עולמנו לאוטומטי יותר ויותר. מכסחת זו עובדת בצורה שקטה יותר וכמובן – אוטומטית. עם קבלת המוצר החדש, יש לנו מעט עבודה ומאמץ שנצטרך להשקיע בהתקנת הרובוט ו"בניית" מסלול העבודה שלו, שכולל תיחום של אזור הכיסוח (עם יתרות וחוט שמקבלים עם האריזה) וכן יש לעקוב אחר חוברת ההוראות.

למכסחת האוטומטית  יש יתרונות שכן לאחר המאמץ הראשוני תוכלו לחסוך עמל וזמן רב מדי שבוע בכיסוח הדשא, שכן בהתאם להגדרות שתבחרו לרובוט הוא יכסח את הדשא בשבילכם. אתם יכולים להיות גם רגועים מבחינה בטיחותית שכן אם יש לכם בעלי חיים או אפילו ילדים שמסתובבים בגינה ללא השגחתכם ועשויים להתקרב לרובוט; הרובוט החכם יפסיק לפעול באופן אוטומטי ברגע שזה מוסט מהמסלול שלו או מורם מעט בגובה. במכסחת הרובוטית תוכלו אף להגדיל שעה, תאריך, זמני הכיסוח ואף את גובה הכיסוח.

אז מה כדאי?

לשאלה הזו אין תשובה ברורה. יש שיעדיפו להשתמש בכלים ה"ישנים" יותר ויש כאלה שמחפשים כל הזמן להתקדם במהירות עם הטכנולוגיה. כמובן שמבחינת החיסכון בזמן, מאמץ ושיפור הנוחות, עדיף להשתמש במכסחת דשא רובוטית, אך זו גם יקרה יותר ממכסחת חשמלית ועשויה לעלות לכם כמה אלפי שקלים. מכסחת חשמלית אומנם זולה יותר, אך לא לכולם יש היכולת או הזמן לכסח את הדשא בכל שבוע/שבועיים, לכן יעדיפו שיהיה רובוט שמבצע פעולה זו באופן אוטומטי.


כתבות שכיף לקרוא - TTR